Wiosna w Andaluzji – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

5 stycznia, 2024 Tagi , , , , ,

Andaluzja to jeden z ciekawszych regionów południowej Hiszpanii. Może się on pochwalić nie tylko bogatą historią, a także niesamowitą pogodą i dużą ilością zabytków. Andaluzja stała się na przestrzeni lat jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Zachęcające plaże, a także luksusowe kurorty z pewnością skuszą także i Ciebie. Jeśli planujesz wyjazd do Andaluzji w sezonie wiosennym, to koniecznie sprawdź, jaka jest wiosna w Andaluzji!

Temperatury i pogoda w Andaluzji na wiosnę

Andaluzja znajduje się w strefie klimatu równikowego, półpustynnego. Szczególnie tyczy się to jej południowych obszarów, gdzie temperatury osiągają zawrotne wartości. Dominuje suche powietrze, długie dni, a także pojawia się spora ilość słońca. Sprawdź więc dokładnie, jakich temperatur możesz się spodziewać w Andaluzji w sezonie wiosennym, w poszczególnych miesiącach:

  • marzec – to wyjątkowo ciepły miesiąc w Andaluzji. Średnio w regionie termometry pokazują około 18-19 stopni Celsjusza. Najcieplejszymi miastami są Sewilla i Kordoba. Z kolei najzimniej jest w Almerii, gdzie termometry w marcu pokazują około 18 stopni Celsjusza. Opady pojawiają się sporadycznie i zwykle dotyczą one północnych regionów Andaluzji.
  • kwiecień – to miesiąc, który przynosi do Andaluzji dość wyraźne ocieplenie. W Sewilli i Kordobie temperatury sięgają już około 23 stopni Celsjusza. Z kolei w Almerii możesz spodziewać się 20 stopni Celsjusza. Niekiedy może popadać deszcz.
  • maj – ocieplenie jest coraz bardziej widoczne. Opady praktycznie nie występują, a w Sewilli i Kordobie możesz spodziewać się temperatur rzędu nawet 26 stopni Celsjusza. Pogoda jest wyjątkowo upalna, a wilgotność powietrza znacznie się zimniejsza.
widok na miasto Malaga
Zachód słońca nad murami Alcazaby w Maladze, a w tle Katedra Wcielenia w Maladze, Andaluzja. Hiszpania, licencja: shutterstock/By Unai+Huizi

Andaluzja w sezonie wiosennym dalej jest wyjątkowo ciepła i słoneczna. Dni trwają tam dość długo, a zachmurzenie praktycznie nie występuje. Nie musisz się martwić o żadne niedogodności ze strony wyładowań atmosferycznych. Pamiętaj też o kremach z filtrem oraz ochronnej czapce.

Temperatury wody w Andaluzji na wiosnę

Andaluzja to również jeden z tych regionów, który obfituje w malownicze kurorty wakacyjne. Costa del Sol, czy Playa Bolonya to tylko niektóre z fragmentów wybrzeża, na których turyści najchętniej wypoczywają w sezonie wakacyjnym. Wody u wybrzeży Andaluzji zachęcają do tego, by korzystać z beztroskich kąpieli i relaksować się na złocistym piasku. Jeśli planujesz swój wyjazd na wiosnę do Andaluzji, to koniecznie sprawdź, jakich temperatur wody możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach:

  • marzec – choć temperatury wody w marcu nie są jeszcze na najwyższym poziomie, to jednak spotkasz w tym okresie wielu turystów, którzy łapią promienie słońca na malowniczych plażach. W okolicy wybrzeża, temperatury wody zwykle sięgają około 16 stopni Celsjusza. Jeśli więc lubisz nieco chłodniejsze kąpiele, to marzec na plaży w Andaluzji jest dla Ciebie jednym z najlepszych rozwiązań.
  • kwiecień – temperatury wody w kwietniu u wybrzeży Andaluzji są na takim samym poziomie, co w marcu. Dalej będzie to około 16-17 stopni Celsjusza. Jednak temperatura na powietrza jest nieco wyższa, więc z pewnością zauważysz turystów, którzy chętnie z tej pogody będą korzystać.
  • maj – w tym miesiącu temperatura wody u wybrzeży Andaluzji zaczyna wzrastać. Zwykle jest to około 18-19 stopni Celsjusza, co stwarza jeszcze lepsze warunki do pływania i beztroskich kąpieli.

Czy warto jechać do Andaluzji na wiosnę?

Wiosna w Andaluzji jest ciepłym i słonecznym okresem w roku. Temperatury wody również zachęcają do tego, aby korzystać z łagodnego klimatu. Jeśli nie przepadasz za upałami, to spędzenie wiosny w Andaluzji będzie rozwiązaniem idealnym. Wiosna to także początek sezonu turystycznego. Oznacza to, że unikniesz tłumów na plażach, a także w miastach, które będziesz mógł spokojnie zwiedzać, bez zbędnego stresu. Istnieje także duże prawdopodobieństwo tego, że uda Ci się znaleźć nieco tańsze bilety oraz miejsca noclegowe, więc na takim wyjeździe, będziesz mógł także dość sporo zaoszczędzić. Sam się o tym przekonaj!

wiosna andaluzja, sevilla
Giralda i dziedziniec z drzewami pomarańczowymi – tak nazywa się dzwonnica katedry Santa Maria de la Sede w Sewilli, w Andaluzji, w Hiszpanii., licencja: shutterstock/By xamnesiacx84

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najlepsze miejsca na nocleg w Andaluzji – gdzie się zatrzymać?

Pogoda i temperatura w Andaluzji w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz