Jesień w Andaluzji – pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

8 stycznia, 2024 Tagi , , , , , ,

Andaluzja to bez wątpienia jeden z najcieplejszych regionów w całej Hiszpanii. Może się on cieszyć aż 320 dniami słonecznymi w ciągu całego roku. Oznacza to zatem, że warto się tu wybrać praktycznie przez cały rok. Jesień to również dobry czas. Warto zatem przed wyjazdem wiedzieć dokładnie, jaka jest jesień w Andaluzji i jakiej pogody się spodziewać!

Temperatury i pogoda w Andaluzji jesienią

Andaluzja to niezwykle ciepły region. Oznacza to zatem, że taka klasyczna, znana nam zima w tym regionie praktycznie nie występuje. Nie musisz się więc obawiać opadów śniegu, a deszcz pojawia się właściwie sporadycznie. Również jesień w tym regionie jest dość łagodna. Będzie to zatem idealny czas na przykład, gdy nie chcesz spędzać wielu godzin na plaży, a zamiast tego wolisz zwiedzanie. Sprawdźmy zatem, jak dokładnie prezentuje się pogoda w tych jesiennych miesiącach.

  • Wrzesień – we wrześniu w Andaluzji nadal trwa sezon turystyczny. Temperatury powietrza w miastach na samym południu nie spadają poniżej 29 stopni Celsjusza. W Almerii zazwyczaj jest nieco chłodniej i możesz oczekiwać około 26 stopni Celsjusza. Dzień jest wyjątkowo długi i pełny słońca.
  • Październik – Andaluzja w październiku staje się nieco chłodniejsza. Średnia temperatura powietrza w tym okresie wynosi około 23 stopnie Celsjusza. Jednak miasta takie jak Sewilla czy Marbella dalej są wyjątkowo upalne i gorące. Mogą pojawiać się też sporadyczne deszcze, jednak nie będą one przeszkadzać w wypoczynku.
  • Listopad – pogoda się nieco ochładza, aczkolwiek dalej jest dość ciepło oraz słonecznie. Średnie temperatury w regionie utrzymują się na poziomie około 21 stopni. Najzimniej będzie w Almerii, z kolei najcieplej w Sewilli i Maladze, gdzie termometry wciąż mogą pokazywać ponad 25 stopni Celsjusza. Opady są nieco intensywniejsze, a towarzyszą im z reguły silniejsze porywy wiatru.
Beautiful Andalusian Pueblo Blanco (white village) at sunset. Vejer de la Frontera is one of the most beautiful Pueblos Blancos in Cádiz province, Andalusia, Spain.
Piękne andaluzyjskie Pueblo Blanco (biała wioska) o zachodzie słońca. licencja: shutterstock/By MarcoLissoni

Temperatury wody w Andaluzji jesienią

Sezon jesienny w Andaluzji, mimo tego, że przynosi nieznaczny spadek temperatur powietrza, to jednak dalej pozostaje łaskawy pod względem temperatur wody. Nie zdziw się, że nawet w październiku na plażach w Maladze czy Kadyksie dalej spotkasz turystów, którzy chętnie korzystają ze słońca i bezchmurnej pogody. Jakich temperatur wody możesz oczekiwać jesienią w Andaluzji? Sprawdź poszczególne miesiące:

  • Wrzesień – temperatura wody w tym miesięcy średnio utrzymuje się na poziomie około 25 stopni Celsjusza i zachęcają do beztroskich kąpieli.
  • Październik – temperatura wody w październiku również dla wielu będzie zadowalająca. Średnio wynosi ona około 24 stopnie Celsjusza, czyli o jeden stopień mniej, niż w poprzednim miesiącu. W październiku plaże w Andaluzji dalej są pełne turystów, którzy chętnie korzystaj nie tylko z pięknej pogody, ale także z możliwości beztroskich kąpieli.
  • Listopad – w ostatni, jesiennym miesiącu w Andaluzji temperatura wody faktycznie nieco spada. W listopadzie wynosi ona około 21 stopni, czyli dalej utrzymuje się na względnie zadowalającym poziomie. Jako turysta, w tym okresie dalej będziesz mógł korzystać z licznych kąpieli wodnych. Oczywiście wszystko to zależy dokładnie od regionu.
Panoramic view of Plaza de Espana in Seville, Andalusia, Spain at sunset
Panoramiczny widok na Plaza de Espana w Sewilli, Andaluzja, Hiszpania o zachodzie słońca,licencja: shutterstock/By f11photo

Czy warto jechać do Andaluzji na jesień?

Jeśli chcesz zaplanować sobie wyjazd na jesień do Andaluzji, to z całą pewnością nie będziesz tego żałować. Jest to idealny moment dla Ciebie, jeśli nie przepadasz za upałami, a dalej chcesz cieszyć się słońcem. Co więcej, wyjazdy do Andaluzji w sezonie jesiennym będą tańsze niż w szczycie sezonu. Miasta andaluzyjskie w sezonie jesiennym są piękne i oczarują Cię swoim unikalnym klimatem. Nie zwlekaj i zaplanuj wyjazd już teraz!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najbardziej instagramowe miejsca w Andaluzji – sprawdź!

Ceny w Andaluzji oraz koszty życia i utrzymania

Następny

Dodaj komentarz