Andaluzja z dziećmi – darmowe atrakcje, co warto zwiedzić?

9 stycznia, 2024 Tagi , , , , , , ,

Andaluzja znajdująca się na południu Hiszpanii ma niezwykle bogatą historię, a przy tym też oferuje sporo atrakcji dla najmłodszych podróżników. Jest to jeden z najbardziej fascynujących regionów do odwiedzenia w Europie. A zatem Andaluzja z dziećmi – zaplanujmy wspólnie zwiedzanie!

Andaluzja z dziećmi – darmowe atrakcje

Parque de la Paloma – najpiękniejszy park w Benalmadenie

Jeśli spędzasz wakacje z dziećmi w pobliżu Benalmadeny, wizyta w parku miejskim Parque de la Paloma powinna znaleźć się na Twojej liście. Ten park o powierzchni 200 000 m2 znajduje się w centrum miasta i pozwala podziwiać piękne ogrody, a także duże jezioro. Dzieci mogą tu spokojnie biegać, oglądać duże ryby i żółwie w jeziorze oraz pobawić się na placu zabaw. Atrakcją są także zwierzęta biegające swobodnie po parku, takie jak na przykład: pawie, kury, króliki i zające.

Pond Paloma Park, Benalmadena
Pond Paloma Park, Benalmadena, licencja: shutterstock/By Joaquin+Morales

Wstęp: BEZPŁATNY
Lokalizacja: Benalmadena Costa

Interaktywne Muzeum Muzyki – MIMMA

W przeciwieństwie do większości muzeów na całym świecie, dzieci w Muzeum MIMMA mogą dotykać eksponaty i mogą grać na większości wystawionych instrumentów. Warto przy tym też wiedzieć, że wewnątrz znajduje się jedna z najważniejszych prywatnych kolekcji instrumentów pochodzących z wielu kultur i mających kilka tysięcy lat. MIMMA (Interaktywne Muzeum Muzyki w Maladze) posiada także sale „Please to play”, w których publiczność jest zachęcana do nauki poprzez grę na wybranych instrumentach.

Wstęp: BEZPŁATNY dla dzieci poniżej 6 lat; 5 € dla dzieci powyżej 6 lat i dorosłych
Lokalizacja: C. Beatas, 15, Distrito Centro, Málaga

Parque de la Batería

Położony w Torremolinos, Parque de La Batería to kolejna popularna atrakcja dla rodzin z dziećmi w Andaluzji. Znajduje się tu wiele terenów zielonych i placów zabaw. Można tu również wypożyczyć łodzie do wiosłowania po jeziorze. La Batería Park oferuje też malowniczy widok na morze. Warto przy tym podkreślić, że La Batería Park ma ponad 74 000 m2 terenów do rekreacji, sportu i rodzinnej zabawy. Dodatkowo rośnie tutaj ponad tysiąc drzew, reprezentujących około 25 różnych gatunków.

Wstęp: BEZPŁATNY
Lokalizacja: Torremolinos

Jeziora w okolicy El Chorro

Jeziora w pobliżu El Chorro widziałeś prawdopodobnie podczas lądowania na lotnisku w Maladze. Te trzy duże jeziora otoczone są lasami sosnowymi i znajdują się na zachód od uroczej miejscowości Alora. Można tu pływać, łowić ryby, wypożyczyć kajaki lub po prostu cieszyć się spokojnym piknikiem nad brzegiem jednego z jezior. Oszałamiająca sceneria sprawia, że jest to idealne miejsce na relaksujący dzień z dziećmi.

Wstęp: BEZPŁATNY
Lokalizacja: Na zachód od miasta Alora

Júzcar – słynna „Wioska Smerfów”

Jeśli podróżujesz z dziećmi po Andaluzji, miejscowość Júzcar jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia. Położona jest ona w dolinie Valle del Genal w Serrania de Ronda. Podczas gdy tradycyjnie domy w miejscowościach w Andaluzji są białe, te w Júzcar są pomalowane na niebiesko i na każdym rogu znajdują się malowidła ścienne przedstawiające Smerfy. Dodatkowo przy wjeździe do miejscowości jest też mały plac zabaw o tematyce Smerfów, który cieszy się popularnością wśród dzieci. Znajduje się tu również kilka dużych posągów Smerfów, z którymi warto zrobić sobie zdjęcia.
Latem, w weekendy często organizowane są warsztaty dla dzieci, malowanie twarzy oraz koncerty. Znajdziesz tu także sklepy sprzedające wszystko, co związane z tymi bajkowymi postaciami.

Aerial photo Júzcar town remarkable place all residential houses painted blue color, Valle del Genal, Serrania de Ronda, Málaga. Andalusia, southern Spain, first and only Smurfs Village in the World
Miasto Júzcar niezwykłe miejsce, wszystkie domy mieszkalne pomalowane na niebiesko, Valle del Genal, Serrania de Ronda, Malaga, licencja: shutterstock/By amok

Wstęp: BEZPŁATNY
Lokalizacja: Júzcar

Spacer wzdłuż rzeki Rio Chíllar

Spacer w górę Chíllar w Nerja może być przygodą, szczególnie dla starszych dzieci. Na szlaku znajdują się skalne baseny, w których dzieci wraz z opiekunami mogą pływać w krystalicznie czystej wodzie. Spacerując wzdłuż rzeki, możesz liczyć na sporo zacienionych miejsc, jednak zalecamy nałożenie dużej ilości kremu z filtrem, okrycia na głowę i wygodnych butów szczególnie dzieciom.

Popular tourist route In river bed Rio Chillar River In Nerja, Malaga, Spain
Popularna trasa turystyczna w korycie rzeki Rio Chillar w Nerja, Malaga, Hiszpania, licencja: shutterstock/By George_trumpeter

Wstęp: BEZPŁATNY
Lokalizacja: Nerja

Parque de Oromana

Wystarczy oddalić się o około 20 minut jazdy samochodem od Sewilli, aby znaleźć się w zabytkowym mieście Alcalá de Guadaíra. Chociaż samo miasto także jest bardzo interesujące, to ogromny Parque Oromana jest ciekawszą atrakcją dla dzieci. Jeśli szukasz miejsca na spacer pośród pięknej przyrody, wzdłuż rzeki, nie ma nic lepszego niż Park Oromana. Koniecznie znajdź wszystkie molinos (młyny wodne) w parku, napij się kawy w kawiarni nad rzeką i pozwól dzieciom szaleć na ogromnym placu zabaw pod hotelem Oromana.

Wstęp: BEZPŁATNY
Lokalizacja: Alcalá de Guadaíra

Parque Natural de Cabo de Gata

Malowniczy nadmorski Parque Natural de Cabo de Gata usytuowany jest w prowincji Almeria, w południowej Hiszpanii. Park ten rozciąga się od Retamar do Agua Amarga. Znajdują się tu jedne z najstarszych obiektów geologicznych w Europie. Znajdziesz tu zarówno stare opuszczone kopalnie jak i interesujące formacje skalne. Warto wybrać się tu z dziećmi, aby obserwować ptaki i fotografować niezwykłe skały oraz klify.

Las Sirenas Reef  Cala de las Sirenas at Cabo de Gata-Níjar Natural Park UNESCO Biosphere Reserve  Hot Desert Climate Region  Almería  Andalucía  Spain  Europe
Rafa Las Sirenas Cala de las Sirenas w parku przyrody Cabo de Gata-Níjar Rezerwat Biosfery UNESCO Region klimatyczny gorącej pustyni Almería Andaluzja Hiszpania Europa, licencja: shutterstock/By Alberto+Carrera

Wstęp: BEZPŁATNY
Lokalizacja: Prowincja Almería

Zamek Alcazaba i plaża Malagueta

Malaga to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Andaluzji do odwiedzenia z dziećmi. To piękne nadmorskie miasto ma wiele do zaoferowania – dla młodszych i starszych podróżników. Jeśli podróżujesz z dziećmi warto wybrać się do Alcazaba. Wędrówka do fortyfikacji Alcazaba nie jest trudna, więc nawet mniejsze dzieci sobie poradzą z wejściem. Podczas spaceru można podziwiać wspaniały widok na miasto. W sezonie letnim kursuje również autobus, na wypadek gdybyś musiał zabrać ze sobą wózek. Po zwiedzaniu fortyfikacji Alcazaba warto zrelaksować się na plaży. Plaża Malagueta znajduje się w centrum miasta i słynie z tego, że jest bardzo przyjazna dla rodzin z dziećmi. W drodze powrotnej z plaży warto zatrzymać się w przystani, aby podziwiać luksusowe jachty, ulicznych artystów i imponujące statki wycieczkowe, które cumują w Maladze.

Gateway of the Alcazaba, Moorish fort in the old center of Malaga, Spain. Two girls discover the historic monument with old walls and green trees.
brama Alcazaba, mauretańska twierdza w starym centrum Malagi, Hiszpania. licencja: shutterstock/By GworksPhotos

Wstęp: BEZPŁATNY dla dzieci poniżej 6 lat
Lokalizacja: Málaga

Puente Nuevo

Ronda słynie z tego, że jest miastem, które rozciąga się po dwóch stronach wąwozu El Tajo. Być może na pierwszy rzut oka wydaje się ono mało interesującym miejscem dla dzieci, jednak jest tu wiele atrakcji, które mogą je zainteresować. Zamiast po prostu podziwiać trzy mosty i głęboki wąwóz z punktów widokowych, zabierz dzieci na wycieczkę pod Puente Nuevo, aby podziwiać wspaniałe widoki na górze. Wytyczono bezpieczne ścieżki, na których dzieci będą mogły poczuć się trochę jak Indiana Jones, pokonując na swojej drodze głazy, opuszczone budynki oraz las.

Wstęp: BEZPŁATNY
Lokalizacja: Ronda

La Chorrera de Balastar

La Chorrera de Balastar to atrakcja dla nieco starszych dzieci, która znajduje się poza utartymi szlakami. Szlak Chorrera de Balastar w Farajan prowadzi do dwóch przepięknych wodospadów. Nie polecamy tej wycieczki, jeśli podróżujesz z małymi dziećmi, ale dzieci w wieku 5-6 lat i starsze powinny poradzić sobie z nią bez problemów i najprawdopodobniej będą cieszyć się nią tak samo, jak dorośli. Upewnij się tylko, że masz ze sobą wystarczającą ilość wody i czapki na głowach, szczególnie w upalne dni.

Wstęp: BEZPŁATNY
Lokalizacja: Faraján

czytaj także: Najbardziej instagramowe miejsca w Andaluzji – sprawdź!

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Zima w Andaluzji – jaka pogoda i temperatura, co robić?

Lotniska w Andaluzji – porty lotnicze, praktyczne informacje

Następny

Dodaj komentarz